Image for WLBD4516HCU720PH is not available
WLBD4516HCU720PH
DigiKey Part Number
1292-WLBD4516HCU720PHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD4516HCU720PH
Description
FERRITE BEAD 72 OHM 1806 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 6A 15mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Filter Type
Power Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
72 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)