0201X103M100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 17 376
Datasheet
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 71 711
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
10000 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
0201X103M100CT
DigiKey Part Number
1292-0201X103M100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201X103M100CT
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201X103M100CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)