0201X103J100CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 227 809
Datasheet
Vishay Vitramon
10000 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
0201X103J100CT
DigiKey Part Number
1292-0201X103J100CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201X103J100CT
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)