SKV38538514-AL
SKV38538514-AL
SKV38538514-AL
DigiKey Part Number
345-2025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SKV38538514-AL
Description
ALUMINUM HEATSINK 38.5X37.6X14MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount, Skived
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SKV38538514-AL Models
Category
Length
1.480" (37.59mm)
Mfr
Width
1.516" (38.50mm)
Series
Fin Height
0.551" (14.00mm)
Packaging
Bulk
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.70°C/W @ 200 LFM
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
17.20°C/W