Y5077506R350V9L
DigiKey Part Number
804-Y5077506R350V9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y5077506R350V9L
Description
VH102ZT 506R35 0.005%
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
506.35 Ohms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.525" (13.33mm)