Y4078500R000B9L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Image for Y4078500R000B9L is not available
Y4078500R000B9L
DigiKey Part Number
Y4078500R000B9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4078500R000B9L
Description
RES 500 OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Detailed Description
500 Ohms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Series
Temperature Coefficient
0.0ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)