Image for Y40452K23300T0W is not available
Y40452K23300T0W
DigiKey Part Number
Y40452K23300T0W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y40452K23300T0W
Description
RES SMD 2.233K OHM 0.01% 1/20W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.233 kOhms ±0.01% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0505 (1313 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y40452K23300T0W Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Resistance
Size / Dimension
0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)