Y4021215R000Q9W
DigiKey Part Number
804-Y4021215R000Q9W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4021215R000Q9W
Description
FRSM0603 215R00 TCR0.2 0.02% S W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
215 Ohms ±0.02% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)