Y21231R00000Q9L
DigiKey Part Number
Y21231R00000Q9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y21231R00000Q9L
Description
RES SMD 1 OHM 0.02% 8W TO220-4
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Ohms ±0.02% 8W Chip Resistor TO-220-4, SMD Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y21231R00000Q9L Models
Category
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
TO-220-4, SMD
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.158" (4.01mm)