Y1636147R000B0W is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
147 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y1636147R000B0W
DigiKey Part Number
804-Y1636147R000B0W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1636147R000B0W
Description
VSMP0603 147R00 TCR0.2 0.1% B W
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)