Y08501R00000B9R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
1 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor Wide 2516 (6440 Metric), 1625 Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil