Image for Y0793350R000V9L is not available
Y0793350R000V9L
DigiKey Part Number
Y0793350R000V9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0793350R000V9L
Description
RES 350 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Detailed Description
350 Ohms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)