Y0786120R000B9L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for Y0786120R000B9L is not available
Y0786120R000B9L
DigiKey Part Number
Y0786120R000B9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0786120R000B9L
Description
RES 120 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Detailed Description
120 Ohms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Temperature Coefficient
±1ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.336" (8.53mm)