Image for Y0092350R000B9L is not available
Y0092350R000B9L
DigiKey Part Number
Y0092350R000B9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0092350R000B9L
Description
RES 350 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)