KTPS65-1543DT-3P-VI-C-P1
DigiKey Part Number
62-1222-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTPS65-1543DT-3P-VI-C-P1
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Detailed Description
15V 65 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output
15V
Standard Number
Current - Output (Max)
4.3A
Base Product Number
Power (Watts)
65 W