KTPS36-120300DT-2P-VI-P1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Volgen + Furuno
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Tri-Mag, LLC
Datasheet
Bel Power Solutions
In Stock: 191
Bel Power Solutions
12V 36 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
KTPS36-120300DT-2P-VI-P1
DigiKey Part Number
62-1332-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTPS36-120300DT-2P-VI-P1
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class II)
Input Connector
IEC 320-C6
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Approval Agency
IEC
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
3A
Base Product Number
Power (Watts)
36 W