SMM02040D1100BB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
110 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
SMM02040D1100BB300
DigiKey Part Number
749-SMM02040D1100BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040D1100BB300
Description
SMM0204 25 110R 0,1% B3
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0204
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)