MMB0207SD6803BB200
DigiKey Part Number
749-MMB0207SD6803BB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-MMB0207SD6803BB200CT-ND - Cut Tape (CT)
749-MMB0207SD6803BB200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB0207SD6803BB200
Description
MMB 0207-25 0.1% HV AT B2 680K
Detailed Description
680 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)