MMB02070D6802BB100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
68 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MMB02070D6802BB100
DigiKey Part Number
749-MMB02070D6802BB100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMB02070D6802BB100
Description
MMB 0207-25 0.1% B1 68K
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0207
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)