CMB02070X5109GB200
DigiKey Part Number
CMB-51TR-ND - Tape & Reel (TR)
CMB-51CT-ND - Cut Tape (CT)
CMB-51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMB02070X5109GB200
Description
RES SMD 51 OHM 2% 1W 0207
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 Ohms ±2% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMB02070X5109GB200 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)