CMB02070X4703GB200
DigiKey Part Number
749-1400-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1400-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1400-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMB02070X4703GB200
Description
RES 470K OHM 2% 1W MELF 0207
Detailed Description
470 kOhms ±2% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
EDA/CAD Models
CMB02070X4703GB200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)