VJ1812Y105KBBAT4X
DigiKey Part Number
720-1105-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1105-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1105-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y105KBBAT4X
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1812Y105KBBAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)