VJ1210Y334JXBAT
DigiKey Part Number
VJ1210Y334JXBAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y334JXBAT
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1210Y334JXBAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)