VJ1206Y684KXJRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
Walsin Technology Corporation
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y684KXJRW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y684KXJRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y684KXJRW1BC
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y684KXJRW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)