VJ1206A222JXBMT
DigiKey Part Number
720-VJ1206A222JXBMTTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206A222JXBMTCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206A222JXBMTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A222JXBMT
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206A222JXBMT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)