VJ0805Y681KXBMP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
680 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y681KXBMP
DigiKey Part Number
VJ0805Y681KXBMP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y681KXBMP
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y681KXBMP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)