VJ0805Y681JLCAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0805Y681JLCAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y681JLCAJ32
Description
CAP CER 680 PF 200V X7R 0805 PB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805Y681JLCAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)