VJ0805A3R3BXBPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Cal-Chip Electronics, Inc.
3.3 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A3R3BXBPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805A3R3BXBPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A3R3BXBPW1BC
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A3R3BXBPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)