VJ0805A392FXBTW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A392FXBTW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805A392FXBTW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A392FXBTW1BC
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A392FXBTW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)