VJ0603Y222KXBAC31 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 22 063
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 2
Datasheet
Murata Electronics
In Stock: 33 884
Upgrade
KYOCERA AVX
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y222KXBAC31
DigiKey Part Number
720-1257-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y222KXBAC31
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y222KXBAC31 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)