VJ0603Y104KXXPW1BC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 320 241
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1 179 356
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y104KXXPW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ0603Y104KXXPW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0603Y104KXXPW1BCCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0603Y104KXXPW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y104KXXPW1BC
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y104KXXPW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)