VJ0402Y222KXACW1BC
DigiKey Part Number
720-1522-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1522-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1522-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402Y222KXACW1BC
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0402Y222KXACW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)