HV1825Y391JXVARHV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±5% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
HV1825Y391JXVARHV
DigiKey Part Number
HV1825Y391JXVARHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV1825Y391JXVARHV
Description
CAP CER 390PF 4KV X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HV1825Y391JXVARHV Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)