CDR32BX682BKUSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
CDR32BX682BKUSAJ
DigiKey Part Number
CDR32BX682BKUSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX682BKUSAJ
Description
CAP CER 6800PF 100V BX 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR32BX682BKUSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)