T95D477K6R3CSBL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm
T95D477K6R3CSBL
DigiKey Part Number
T95D477K6R3CSBL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95D477K6R3CSBL
Description
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95D477K6R3CSBL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6.3 V