593D107X9010D2WE3
DigiKey Part Number
718-593D107X9010D2WE3TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-593D107X9010D2WE3CT-ND - Cut Tape (CT)
718-593D107X9010D2WE3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
593D107X9010D2WE3
Description
593D107X9010D2WE3
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V