199D226X9016D7V1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 109
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16 V Radial
199D226X9016D7V1E3
DigiKey Part Number
199D226X9016D7V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D226X9016D7V1E3
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D226X9016D7V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.498" (12.66mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
16 V