199D226X0035E6B1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
199D226X0035E6B1E3
DigiKey Part Number
199D226X0035E6B1E3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D226X0035E6B1E3
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D226X0035E6B1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.339" Dia (8.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V