173D226X9025YWE3
DigiKey Part Number
718-1414-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1414-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D226X9025YWE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
EDA/CAD Models
173D226X9025YWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
Y
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V