SIHA25N60EFL-E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Siliconix
In Stock: 983
Datasheet
Direct
Rohm Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 530
Similar
onsemi
In Stock: 0
Infineon Technologies
In Stock: 709
Infineon Technologies
In Stock: 77
STMicroelectronics
In Stock: 304
Taiwan Semiconductor Corporation
N-Channel 600 V 25A (Tc) 39W (Tc) Through Hole TO-220 Full Pack
SIHA25N60EFL-E3
DigiKey Part Number
SIHA25N60EFL-E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIHA25N60EFL-E3
Description
MOSFET N-CHANNEL 600V 25A TO220
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
75 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±30V
Packaging
Tube
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2274 pF @ 100 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
39W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Through Hole
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Supplier Device Package
TO-220 Full Pack
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
146mOhm @ 12.5A, 10V