WKO222MCPYCRKR is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Roederstein
In Stock: 0
Vishay Roederstein
In Stock: 1 285
Datasheet
Image for WKO222MCPYCRKR is not available
WKO222MCPYCRKR
DigiKey Part Number
2870-WKO222MCPYCRKRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WKO222MCPYCRKR
Description
WKO X440Y300VAC 2200PF 20% Y5U R
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)