VTVS9V4GSMF-HM3-18
DigiKey Part Number
VTVS9V4GSMF-HM3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VTVS9V4GSMF-HM3-18
Description
TVS DIODE 9.4VWM 14.9V DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.9V Clamp 26.23A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Power - Peak Pulse
400W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Capacitance @ Frequency
1130pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
9.4V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
10.83V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.9V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
26.23A