V1PL45HM3/H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V1PL45HM3/H |
Description | DIODE SCHOTTKY 45V 1A DO219AD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 45 V 1A Surface Mount DO-219AD (MicroSMP) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 45 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 200pF @ 4V, 1MHz |
Series | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q101 |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V | Supplier Device Package DO-219AD (MicroSMP) |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 1 A | Base Product Number |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |