SMCJ22A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 2 973
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 6 000
Datasheet
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
YAGEO
YAGEO
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Comchip Technology
35.5V Clamp 42.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ22A-M3/57T
DigiKey Part Number
SMCJ22A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ22A-M3/57T
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V