SMCJ110CA-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 359
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
In Stock: 918
Littelfuse Inc.
Similar
Similar
In Stock: 260
Bourns Inc.
177V Clamp 8.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ110CA-M3/57T
DigiKey Part Number
SMCJ110CA-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ110CA-M3/57T
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V