SMBJ30CA-M3/52
DigiKey Part Number
112-SMBJ30CA-M3/52TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMBJ30CA-M3/52CT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMBJ30CA-M3/52DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ30CA-M3/52
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V