SMBJ15CA-M3/52
DigiKey Part Number
112-SMBJ15CA-M3/52TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMBJ15CA-M3/52CT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMBJ15CA-M3/52DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ15CA-M3/52
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 24.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V