Image for SMAJ6.5CA-E3/5A is not available
SMAJ6.5CA-E3/5A
DigiKey Part Number
112-SMAJ6.5CA-E3/5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMAJ6.5CA-E3/5ACT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMAJ6.5CA-E3/5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ6.5CA-E3/5A
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.2V Clamp 35.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
7.22V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V