Image for SMAJ28A-E3/61 is not available
SMAJ28A-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ28A-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ28A-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ28A-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ28A-E3/61
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ28A-E3/61 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V