SMAJ17CA-M3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 1 916
Datasheet
Diodes Incorporated
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Bourns Inc.
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
Image for SMAJ17CA-M3/5A is not available
SMAJ17CA-M3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ17CA-M3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ17CA-M3/5A
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 14.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V